Jak zůstat fit

Přidal: Přidáno: 13. 5. 2018 15:06:26

13 Květen 2018

V této uspěchané době je na nás kladen veliký stres a někdy až přehnané nároky.Znáte ten pocit ,kdy už nevíte jak dál? Mám pro Vás pár typů jak na to.Zkuste to a uvidíte ten rozdíl.

Pitný řežim

dodržování pitného režimu je základ pro nastartování Vašeho těla , aby dobře fungovalo.

Především voda je pro naše tělo velice důležitá,ale dobřejte si třeba i  ovocný čaj,nebo ovocnou šťávu,dejte si klidně i kávu , ale nezapomínejte na to , že káva se do pitného režimu nepočítá,vždyje lepší , když si k ní dopřejete sklenku čisté vody :)

Kvalitní spánek

důležitá aktivita,kterou mnozí znás dost zanedbávají  a nevěnují mu příliž dostatečnou pozornost.Dobřejte si kvalitní spánek,každý sám, dost dobře ví ,kolik hodin spánku potřebuje ,aby byl celý den v naprosté pohodě.Nedostatek spánku způsobuje zvýšenou hladinu stresového hormonu kortizolu.

Dostatek pohybu

ať už sedíte v kanceláři, nebo jste celý den na nohách, nezapomínejte na pohyb.Nemusíte se mučit hodinami ve fitku , nebo posilovně,stačí když si několikrát týdně zajdete na procházku, nebo si zaběhat,nebo ujet pár kilometrů na kole,či bruslích aktivit je víc než dost.Nebo si zacvičce v pohodlí domova.

Zdravá svačina

mějte po ruce vždy něco dobrého co Vás znovu nakopne,stejně jako spánek a pitný režim je důležitá i pravidelná strava, což mnozí z Vás vůbec neznají. Dejte si váš oblíbený sendvič s tuňákem a zeleninou, nebo třeba ovocný salát ze sezoního ovoce.Předejte tím rychlým fast foodům,nebo automatům z občerstvením. A vaše tělo to uvítá.

Rozmazlujte se

za každý náročný den si dopřejte pořádnou odměnu.Aby Váš den, byl perfektní dopřejte si třeba relaxační koupel,nebo partnerskou masáž.Nebo si prostě jen sedněte ke své oblíbené knížce se šálkem teplého čaje,uvidíte ,že se budete cítit jako znovuzrozená.Použijte Vaší fantazii. 

Toto je pár rad jak zůstat fit a nezbláznit se s každodenního stresu,který je na nás vyvíjen.Nezapomínejte na to , že nejsme stroje,ale jen živé bytosti , s omezenýmy možnostmy.

 

 Autor: Tereza Svobodová

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info