Vyrobte si svůj osobní šperk

Přidal: Přidáno: 8. 12. 2018 11:21:16

08 Prosinec 2018

Přemýšlíte o jedinečném šperku, nebo chcete někoho obdarovat dárkem od srdce? Zkuste si vyrobit osobní šperk.

Vyrobte si  svůj osobní šperk

V poslední době je trendem nechávat vyrábět takzvané "psí známky", kde si vyberete tvar a necháte si něco na kus destičky vyrýt. Například důležitý datum jubilea jako je svatba, narození dítěte a spousty dalšího.

Zdokonolováním technik se dá již nyní vyrýt i fotografie, nebo otisk pacičky svého zvířecího miláčka či ručiček a nožiček svých dětí.

Společnost 3D Memories přišla na trh s odlevajícími sadami a otisky, kde si můžete sami doma udělat otisk nebo odlitek ručiček a nožiček svých dětí, nebo svých zvířecích miláčků. Ty pak odešlete poštou a z otisku, nebo odlitku Vám vytvoří osobní šperk, který je jedinečný.

osobní šperk Odlitek nožiček

Vyzpovídali jsme pro Vás paní Ludmilu Zájedovu, majitelku této rodinné firmy:

Vaše společnost se zabývá převážně dětskou tématikou, ale z Vašich výrobků lze vidět, že děláte rytí šperků i s tématikou psů například otisk packy, nebo vyrýt fotku mazlíčka na „psí známku“. Můžete nám prozradit co vše děláte?

Dosud jsme se zaměřovali hlavně na děti. Majitelé psích mazlíčků si ale také přáli mít otisky tlapek na stříbrném šperku nebo fotografii svého miláčka na šperku z chirurgické oceli. Postupně tak na přání zákazníků naší nabídku rozšiřujeme. V podstatě se snažíme splnit každé jejich přání. Nedávno jsme třeba dělali zlatý přívěsek z odlitku želvího krunýře i želví nožičky.

Je možné si u Vás objednat jakýkoliv předmět, nebo pracujete pouze se svými šperky, na které potom ryjete/děláte otisky?

Máme rádi výzvy, takže se s chutí pouštíme i do realizace netradičních přání našich zákazníků. Ze zlata a stříbra dovedeme udělat i tvary na přání, například náušnice s otisky. Manžetové knoflíčky s odlitkem nožičky nebo tlapičky, destičku s otisky na náramek, vojenské známky a další.

Pokud se budeme bavit o špercích, které děláte, jaký je podle Vás nejlepší jako dárek?

Na to se mi těžko odpovídá. Osobně se mi nejvíce líbí přívěsek z odlitku nožičky nebo srdíčko s otisky, ale co člověk to názor :-). Velmi oblíbené jsou ocelové šperky s otisky ručiček a nožiček nebo s fotografií. Nic člověk nezkazí dárkovou poukázkou, obdarovaný si pak vybere sám.

Jaká je náročnost objednávky pro klienta? Pokud si chce někdo nechat vyrýt text, je jasné, že ho stačí pouze napsat. Ale pokud se někdo rozhodne vyrýt obrázek, co vše pro to musí splnit?

Základem je dodat kvalitní fotografii nebo otisk, podle druhu šperku. Vše je možné jednoduše zaslat e-mailem nebo poštou. Vše ostatní zařídíme. Pokud zákazník nemá materiál na zhotovení otisku, může si u nás objednat Kouzelné otisky se kterými vše hravě zvládne a to bez zašpinění.

A v případě otisku/odlitku například tlapky psího miláčka?

Je to opravdu jednoduché. S naší Minisadou Kouzelných otisků potře svému miláčkovi tlapku speciálním ubrouskem a položí ji na speciální papír. Po zvednutí tlapky se během pár vteřin objeví kouzelný otisk, který naskenuje nebo vloží do obálky a zašle nám.

Pro výrobu šperku z odlitku je nutné dodat sádrový odlitek tlapky, který je možné zhotovit pomocí naší odlévací sady 3D Memories. Je to o něco náročnější než otisk, ale také to není nic složitého. Nabízíme i komfortní zhotovení odlitku, stačí přijet k nám a o vše se postaráme. Zhotovíme odlitek, který poslouží jako předloha pro výrobu šperku a následně si ho můžete doma vystavit třeba v pěkném rámečku

 osobní šperky

Jak jsou výrobky cenově náročné? Určitě rozhoduje výběr materiálu jako je například stříbro, ale pokud budeme porovnávat s běžnými šperky a tímto osobním dárkem, jsou Vaše výrobky cenově dostupné?

Každý šperk je originál, je to vlastně takový zhmotněný osobní příběh, na kterém se spolupodílí dítě a rodič, případně páníček a jeho zvířecí mazlíček, následně ještě několik lidí z našeho týmu. Vzhledem k tomu o jak jedinečný kousek šperku se jedná, je jeho cena velmi příznivá. Naše filozofie je přinášet lidem kvalitní a originální věci za rozumné ceny. Ceny se pohybují od 700,- do 3000.- Kč.

Poslední dobou se tento trend osobních dárku, tedy rytí na předměty, šperky či odlitky, velice rozmáhá. Vidíte v tom velkou budoucnost?

Běžné rytiny textů jsou již velmi rozšířené. Rádi přicházíme vždy s něčím navíc. Přinesli jsme na trh šperky s otisky a šperky z odlitků, což jsou vlastně zmenšené nožičky a ručičky v podobě přívěsku z drahých kovů. Lidé jsou nadšení, když naše šperky objeví, věřím, že tomu tak bude i v budoucnu a třeba ještě vymyslíme něco nového :-).

Chcete, zůstat pouze u Vašeho tematického zaměření, nebo se plánujete rozvíjet a dělat třeba i reklamní předměty?

Nabídku určitě rozšíříme, inspirace máme hodně, ale zatím to nechci prozrazovat. Výrobu reklamních předmětů ale nechystáme.

Na trhu jste již 8 let, kde se vidíte za dalších 10 let?

O tom jsem zatím nepřemýšlela, tak daleko neplánuji. Budu ráda, když mi moje práce bude i nadále přinášet radost a hlavně, když naše produkty budou dělat radost našim zákazníkům. Třeba se jednou dožiji toho, že se k nám budou vracet lidé, kteří od nám budou chtít udělat šperk nebo odlitek pro své dítě, protože sami od rodičů dostali takovou památku na své dětství. To by bylo krásné.

Coby jste chtěla na závěr říct či doporučit naším čtenářům?

Přeji Vašim čtenářům, aby také mohli mít práci, která je naplňuje. Pokud si pořídí nějaký z našich produktů ať jim dělá radost a hlavně, ať si užívají každý den se svými blízkými, to je v životě to nejdůležitější. Všem přeji krásné a klidné adventní dny.

sperky.cz

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info